NEDEN CEOkids?

NEDEN CEOkids?


NEDEN CEOkids?

Neden CEOkids?

 • Özgün Eğitim anlayışımız ile çocuklarımızla eğlenerek, oyun oynayarak öğretme ilkesindeyiz.
 • Öğretmenlerimiz üniversitelerin "Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği" bölümlerinden mezun olmalarıyla beraber, öğretmen seçiminde son derece hassas davranmaktayız. Mesleklerini sadece iş gibi gören değil, adeta mesleklerini hobi olarak yapan, anaç ruhlu, güler yüzlü, hoşgörülü ve sevgi dolu öğretmenlerle çalışmaktayız.

Çocuklarımız için özel olarak inşa edilmiş Modern Anaokulumuzda,

 • Çocuklarımız için tam donanımlı, güneş alan ferah sınıflarımızda eğlenerek ve oyun oynayarak öğretme bilinciyle akademik, sosyal ve duyusal gelişimi, dil gelişimi ve psikomotor gelişimi odaklı faaliyetleri yapılmaktayız.
 • Dünya Dilleri Atölyesi’nde branş öğretmenimizle, çocukların dil öğrenme becerileri en yüksek seviyede oldukları dönemde modern gelişmiş teçhizat ve kaynak yayınlarımızla öğrencilerimize eğlenerek ve oyun oynayarak yabancı dil öğrenme becerilerini geliştiriyoruz.
 • Akıl Oyunları ve Matematik Atölyesi’nde branş öğretmenimizle öğrencilere akıl oyunları oynayarak hızlı karar verme, bir sonraki adımı düşünme ve olasılık hesaplama mantığını geliştiren oldukça faydalı oyunlar oynatmaktayız. Akıl oyunları ile çocukların bilgi ve becerisini artmakta, kendine olan güveni ilerlemekte, planlı hareket etme becerilerini geliştirmekte ve kendi kapasitelerini tanıması sağlanmaktadır.
  Matematik Atölyesi kısmında da çocuklarımıza tamamen soyut olan rakamları ve matematiği somutlaştırarak eğlendirerek ve oyun oynatarak öğretmekteyiz. 
 • Modern dizayn edilmiş tüm teçhizatı olan Sanat Atölyesinde branş öğretmenlerimizle Dans, Drama, Ritim, Kareoke, Jimnastik gibi dersleri yapmaktayız.
 • Hem yaz hem kış kullanımına uygun Profesyonel Havuz’umuzda yine branş öğretmenimizle yüzme ve su jimnastiği dersleri vermekteyiz. Burada öğrencilerimizin psikomotor becerilerini geliştirmeyi hedef alıp ince uzun kas gelişimini desteklemekteyiz.
 • Gösteri Salonumuzda öğrenciler gösteri (Dans, Drama, Şiir, Topluluğa hitap) yapmakta olup ve özellikle burada özgüven gelişimi desteklemekteyiz.
 • Bahçemiz, Bahçe Oyuncaklarımız ve Oyun Parkımız mevcut olup alanımız yumuşak zeminle kaplanmıştır. Köşeler sivri yerler koruma altına alınmış olup, bahçe çitlerimiz çelik tellerle çevrilmiş olup, özetle çocuklarımız için güvenlik önlemleri üst düzey alınmıştır.
 • Çocuklarımız Fen ve Doğa adı altında doğa ile iç içe olsun bahçıvanlık yapabilsin, bitkileri sevme, ihtiyaçlarını bilme ve yetiştirme bilinci gelişsin diye Hobi Bahçemiz ve Bitki Kütüphanemiz bulunmaktadır.
 • Tam teçhizatlı havalandırması olan yemekhanemizde öğrencilerimize servisi personelimiz yapmakta olup, Mutfak Atölyesi dersimizde ikindi kahvaltılarını aşçımız ve öğretmenlerimiz mentörlüğünde bu sefer kendileri şef olmakta ve yiyeceklerini (kurabiye,pizza, meyve kebabı vs) kendileri yapmaktadır.
 • Uyku ve Dinlenme Odası’nda veli talep etmesi üzerine çocuklarımı uyuma veya dinlenme imkânı sağlayabiliyoruz. Bu odamız sessizliği, konforu, ideal ortam ısısı ve gece lambalarıyla uyku için ideal bir ortam hazırlamış oluyoruz.
 • Temizlik ve hijyen bizim son derece önemli olup bu bilinçle tasarladığımız özel yapılmış tamamen sensörlü lavabolar ve kız erkek ayrı ayrı olan tuvaletlerle hijyen ve mahremiyet bilinci ile hareket ediyoruz..
 • Açık ve Kapalı Oyun Alanlarımız ile çocuklarımıza yaz kış aktif oyun oynayacakları alanlar sunuyoruz.

Özbakım becerisi kazansın ve var olan becerileri de gelişsin diye, her yemekten önce ve sonra el yıkama, yine yemeklerden sonra diş fırçalama düzenli olarak yaptırılmakta olup, bunun bilgisi ayrıca her öğünde ne kadar yemek yediği bilgisi günlük olarak, gün bitmeden velilerimize öğretmenlerimizce bildirilmektedir.

Ayrıca öğrencilerimiz okuldayken nasıl vakit geçirdiklerini gösteren fotoğraflarını günlük velilerimize elektronik olarak göndermekteyiz.
          Yine her ay’ın başı itibariyle geçmiş ay genel bir bakış adı altında okulumuzda ne yapmışlar, neler öğrenmişler, nasıl vakit geçirmişler ve kazanımlar almışlar bunları kapsayan velilerimize video yapıp bunu velilerimizle paylaşıyoruz.

Son olarak ölçme ve değerlendirme başlığı altında öğrencilerimizin öğrencilerimizin gelişim dosyalarını tam anlamıyla tutup, portfolyo olarak veli toplantısında ebeveynlere sunmaktaktayız.